Projektowanie kuchni rządzi się zupełnie innymi zasadami niż aranżacja salonu lub sypialni. Miejsce to ma być przede wszystkim praktyczne i posiadać wyraźnie wydzielone strefy robocze, przez co architekci wnętrza starają się jak najlepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Dlatego też bardzo często montuje się relingi kuchenne i uchwyty meblowe relingowe, które pozwalają na praktyczne użycie nie tylko przestrzeni poziomej, ale i tej pionowej. Relingi do kuchni mają jednak znacznie więcej zastosowań niż wielu osobom się wydaje.
Czym właściwie są relingi?
Reling to nic innego jak silna, metalowa poręcz, na której można zawieszać wszelkiego rodzaju akcesoria kuchenne. Jednak relingów do kuchni są dziesiątki i każdy z nich ma inne zastosowanie. Niektóre mają specjalne uchwyty na narzędzia kuchenne, a inne zwisające półki na słoiki. Wiele osób zapewne zainteresuje się uchwytami meblowymi relingowymi, które pełnią jednocześnie funkcje uchwytów do szafek i wieszaków na ręczniki kuchenne.
Do czego można wykorzystać relingi w kuchni?
Relingi kuchenne kojarzą się głównie wywieszaniem narzędzi roboczych, takich jak noże lub chochelki. Jednak bardzo często pełnią one też funkcję półki na wytrawne przysmaki, a nawet stanowią miejsce dla roślin uprawnych. Co więcej poręcz kuchenna może być idealnym miejscem na stworzenie wystawy z kunsztownych przyborów kuchennych, co jest najlepszym możliwym połączeniem praktycyzmu i estetyki. Oczywiście relingi można też wykorzystać na wiele innych sposobów, a właściciela kuchni ogranicza wyłącznie jego własna wyobraźnia.