Triki na małą kuchnię

Mała kuchnia to – nomen omen – niemały problem. Do codziennego gotowania przydaje się mnóstwo rzeczy, ale gdzie to wszystko pomieścić? Szafki nie domykają się od nadmiaru garnków, a w szufladach panuje istny armagedon. Jednak dzięki zastosowaniu kilku trików życie z mają kuchnią może być nie tylko znośne, ale wręcz bardzo przyjemne.

 

Bardzo dobrym pomysłem jest maksymalne wykorzystanie miejsca na ścianach i innych powierzchniach, które tylko z pozoru powinny zostać puste. Co to oznacza? Warto zainwestować w haczyki, na których powiesimy patelnie, rondle i ścierki. Ciekawym rozwiązaniem jest również pałąk zamontowany nad kuchenką. Na nim mogą zawisnąć wszystkie kubki – przy okazji wygląda to fenomenalnie! Popularnym rozwiązaniem do małej kuchni są magnetyczne pojemniki na przyprawy przyczepiane do drzwi lodówki. W ten sposób nie tracimy ani centymetra drogocennej przestrzeni i zawsze łatwo możemy dosięgnąć potrzebnych składników.

 

Jak zapanować nad chaosem w szufladzie na sztućce? Pomóc może organizer do szuflady kuchennej. Przy zakupie warto dokładnie sprawdzić jego wymiar, aby mieć pewność, że będzie on pasował do naszej szuflady. Na rynku jest wiele produktów tego rodzaju, a każdy z nich odrobinę różni się rozkładem przegródek i wielkością. Pomaga jednak utrzymać szufladę w porządku, a dzięki niemu jesteśmy bez problemu znaleźć to, czego w danej chwili najbardziej potrzebujemy.