Sposób na świetną organizację w szafie

drążek na ubrania

Porządki w szafie potrafią przyprawić o ból głowy. Dotyczy to szczególnie tych osób, które mają tendencję do nadmiernego gromadzenia rzeczy. Jeżeli to pięta achillesowa, do której tak trudno jest się przyznać, poniżej kilka pomocnych wskazówek i porad, dzięki którym jeszcze w tym tygodniu w szafie może zapanować tak pożądany ład i porządek.

Segregowanie ubrań

Pierwszy krok prowadzący do uporządkowania szafy to konkretne posegregowanie ubrań i odrzucenie wszystkich tych rzeczy, których zwyczajnie nie ma się już ochoty zakładać. Jeżeli w szafie zostaną tylko ulubione rzeczy, ich segregowanie i układanie i nie będzie stanowiło już tak dużego problemu.

drążek na ubrania

Drążek na ubrania oraz wieszaki

Kolejny krok to umieszczenie wszystkich ubrań na wieszakach na ubrania, które następnie zapełnią specjalny drążek na ubrania w szafie. Rzeczy warto wieszać pojedynczo, bo tylko wtedy ma się do nich naprawdę dobry dostęp. Można zatem zdecydować się na przykład na tańsze wieszaki plastikowe, albo na opcję droższą czyli wieszaki drewniane. Te ostatnie to ogólnie pięknie prezentują się w przypadku szaf, które zapełnione są przy pomocy bardzo eleganckich rzeczy. Sprawdź więc https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/wyposazenie-garderoby/wieszaki-i-drazki.html.

Jak wieszać ubrania na drążku

Zgodnie z jakim kluczem zapełnić drążek na ubrania za pomocą wieszaków? Najwięcej osób wybiera segregowanie ubrań zgodnie z kluczem kolorystycznym. Często ubrania są zestawiane również ze względu na pory roku, przeznaczenie czy typ rzeczy.