Salon po liftingu

Samodzielna aranżacja pomieszczeń wcale nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Czasami popełnia się błędy, które po latach zaczynają denerwować. Niekiedy po prostu zmiany są potrzebne. Czy można odświeżyć salon bez robienia generalnego remontu? Jak najbardziej tak!

Od czego zacząć?


Aby pomieszczenie wyglądało stylowo i spójnie, kluczowe jest odpowiednie zestawienie kolorów, im jest ich więcej, tym trudniej opanować taki chaos. Najlepiej stawiać na dwa lub trzy kolory, które będą dominować. Dobrze prezentuje się biel, beże i szarości i tak najczęściej wyglądają nowoczesne wnętrza. 

Wymiana detali w salonie


Po pierwsze trzeba zastanowić się czy wszystkie meble i dodatki są potrzebne, może są rzeczy, które nie pasują do aranżacji? Może warto zdecydować się na wymianę tkaniny obiciowej na nową, jeśli kanapa ma już swoje lata. Usługi tapicerskie nie są tanie, ale tak czy inaczej jest to tańsza opcja, niż wymiana mebli na nowe. Tkaniny do obić można dopasować w sklepie internetowym do swoich upodobań i wizji wnętrza. Wielu tapicerów sprzedaje też materiały u siebie na miejscu, także możliwości jest wiele. Najważniejsze jest to, żeby tkanina obiciowa nie była zbyt jasna, bo będzie mało praktyczna. Dobrze sprawdzają się szarości.

Ważne są oczywiście również dodatki – drobiazg powinny mieć podobne kolory i faktury. Jeżeli będzie za dużo bibelotów, salon będzie wydawał się zagracony. Minimalizm zawsze działa na korzyść, warto kierować się zasadą mniej znaczy więcej, szczególnie jak przestrzeń jest ograniczona.