Połysk czy mat? Jaką białą komodę wybrać?

komody białe na wysoki połysk

Komody białe to stały element wyposażenia każdej sypialni. Nie tylko rewelacyjnie się one prezentują, lecz dodatkowo spełniają bardzo praktyczne zadanie przechowywania licznych rzeczy i akcesoriów. Problem jednak w tym, że podczas kupowania takiej komody, koniecznie trzeba dokonać wyboru pomiędzy wersją matową, a tą wykonaną na połysk. Która będzie lepsza?

Białe komody lakierowane

Komody białe na wysoki połysk posiadają wiele ciekawych zalet, lecz również wad, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby nie rozczarować się po zakupie jednej z nich. Z całą pewnością największą zaletą takiej komody jest to, że bardzo skutecznie i efektownie rozświetla ona każde pomieszczenie, w którym się znajdzie. Dzięki efektowi potęgowania światła idealnie nadaje się ona do sypialni, które nie są zbyt dobrze nasłonecznione i które chce się rozświetlić.
Niestety ich sporą wadą jest to, że bardzo szybko się brudzą, a co najgorsze, na połyskującej, lakierowej powierzchni, każde nowe i najmniejsze zabrudzenie jest od razu widoczne.

Białe komody matowe

Alternatywą dla komody lakierowanej jest wersja matowa. Co prawda nie wygląda ona tak efektownie, ani też nie powoduje tak wspaniałego efektu rozświetlenia pomieszczenia, to jednak jest to komoda przede wszystkim bardzo praktyczna. Dzięki matowej powierzchni nie trzeba jej tak często przecierać i dbać o jej czystość, ponieważ po pierwsze brud nie przywiera do niej tak łatwo, a po drugie nie jest on tak wyraźnie widoczny. Z tego powodu poleca się taką wersję do sypialni, która posiada duże i dobrze nasłonecznione okna, gdzie dodatkowy efekt płynący z komody nie jest już potrzebny.