Obrzeża meblowe w różnej kolorystyce

obrzeża meblowe

Nawet przy wyjątkowo uważnej eksploatacji mebli, z biegiem czasu mogą one ulec zniszczeniu. Często dzieje się tak w przypadku niskobudżetowych mebli, wykonanych z płyty pilśniowej lub MDF. Wystarczy kupić dobre obrzeża meblowe, które na rynku występują w różnych kolorach, aby samodzielnie naprawić meble i nadać im nowy wygląd.

Co to są obrzeża meblowe?

https://www.belmeb.pl/plyty-meblowe/obrzeza.html

Obrzeża meblowe to cienkie paski, które przykleja się w miejscach cięcia płyt meblowych. Służą one do zabezpieczania powierzchni, a także do upiększenia samego gotowego już mebla. Niestety obrzeża meblowe z biegiem czasu mogą odklejać się, szczególnie wtedy, gdy meble są źle eksploatowane. Czasami dzieci odrywają obrzeża meblowe, mogą być one niszczone również przez domowe zwierzęta. Wymiana zniszczonych obrzeży na nowe, pozwala na szybkie odrestaurowanie mebla.

Kolory obrzeży meblowych

Współcześnie obrzeża do mebli produkuje się w szerokiej palecie kolorystycznej. To dobra nowina również dla osób produkujących meble. Można znaleźć obrzeża w różnych kolorach drewna, ale również obrzeża imitujące na przykład marmur. Dzięki temu realizacja własnych wizji dotyczących projektu mebli jest możliwa. Obrzeża meblowe to zatem produkt zarówno do indywidualnego użytku w domu, jak też produkt dla profesjonalistów, którzy zajmują się tworzeniem mebli. Obrzeża służą do wykończenia projektu mebla, do zabezpieczenia brzegów, tak by mebel prezentował się elegancko i schludnie.