Nowoczesne krzesła biurowe – jakie powinny być?

nowoczesne krzesła do biura

Praca siedząca, choć często ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, stanowi olbrzymie wyzwanie i obciążenie dla organizmu, sylwetki i układu kostnego. Wielogodzinne spędzanie czasu w krześle może przyczyniać się do wielu schorzeń, np. wypadnięcia dysku, bocznego skrzywienia kręgosłupa czy przewlekłego bólu odczuwanego w jego lędźwiowej części. Zaradzić temu mogą nowoczesne krzesła biurowe z sklepu Level4U, których linia projektowa i zastosowane techniki mają zapobiegać nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa.

Aktywne siedzenie

nowoczesne krzesła do biuraPodstawowy czynnik, jakim powinny odznaczać się idealne nowoczesne krzesła biurowe jest zapewnienie ruchliwości miednicy. Możliwość jej swobodnego poruszania eliminuje nieprzyjemne i niebezpieczne przeskoki, do jakich dochodzi w biodrach i lędźwiowym kręgosłupie podczas wiercenia się, kiedy krzesło nie zapewnia ruchliwości. Idealne krzesło zapewnia możliwość tzw. aktywnego siedzenia podczas, którego ciało zyskuje możliwość swobodnego ruszania się i aktywowania pracy mięśni.

Jakie powinno być krzesło?

Idealne warunki do aktywnego siedzenia zapewnia krzesło, w którym siedzisko oparte jest na sprężynie. Zapewnia to amortyzowanie wstrząsów i umożliwia ruchy w płaszczyźnie pionowej, co przekłada się na zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa, nawet podczas nachylania się nad stołem. Siedzisko powinno być także obrotowe, tak, by jego praca mogła dostosować się do wymogów ciała podczas przesuwania się.