Mozaika kamienna – czy to ma sens?

W łazience, salonie czy nawet w sypialni można coraz częściej zobaczyć mozaikę. Popularne są te ceramiczne i szklane, ale to nie jedyne z dostępnych opcji. Ciekawą dekoracją jest mozaika kamienna, która wprowadza do wnętrza naturalizm, elegancję. W zależności od naszych potrzeb i preferencji mamy do wyboru wiele rodzajów kamienia naturalnego. Marmur i granit to popularne surowce, ale na tym wybór się oczywiście nie kończy. Za pomocą kamiennych kostek można stworzyć unikalną aranżację wnętrza, nadając mu charakteru. Jest to świetny sposób na przełamanie monotonii i to niezależnie od pomieszczenia. Mozaika z naturalnego kamienia jest uniwersalnym rozwiązaniem, które odnajdzie się praktycznie wszędzie.

A może mozaika kamienna będzie dobrym wyborem?

Obecnie mamy ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne. Na ścianach coraz częściej pojawia się kamień naturalny. Ciekawą opcją jest mozaika kamienna, która ma nieprzeciętne walory estetyczne. Jej uniwersalność sprawia, że odnajdzie się w każdym wnętrzu – sypialni, kuchni, łazience, przedpokoju, salonie. Można stworzyć przy jej pomocy niepowtarzalny motyw, jedyny w swoim rodzaju, zgodny z indywidualnymi preferencjami. Montaż i użytkowanie takiej mozaiki wygląda tak samo jak w przypadku mozaiki ceramicznej. Wymagana jest jedynie impregnacja ze względu na to, że sięga się po naturalny kamień. Nawet jeśli dojdzie do wystąpienia przebarwień na takiej kamiennej mozaice czy do jej zabrudzenia, do dyspozycji mamy szereg skutecznych preparatów, przeznaczonych właśnie do kamienia. Można wobec tego z łatwością pozbyć się nieestetycznych plam.

A co z jakością kamiennej mozaiki?

Decydując się na mozaikę z kamienia naturalnego, trzeba pamiętać o tym, aby kupować produkty od renomowanego producenta. W przeciwnym razie można się niemiło rozczarować. Na rynku działa wielu sprawdzonych producentów, którzy sięgają po wyselekcjonowane surowce. Kamienie o odpowiednim kształcie i grubości są przyklejane na trwałej siatce, która odporna jest na działanie wilgoci. Wszystko to przekłada się na stworzenie produktu najwyższej jakości, który posłuży użytkownikom przez długie lata. Słabej jakości mozaika ma nieregularną grubość, siatka montażowa może się rozpadać, a kamienie odpadać od siatki.