Meble do salonu – czy tylko drewno się liczy?

komoda z koszykami - meble nowoczesne

Salon stanowi przestrzeń, w której urządzenie mieszkańcy domu wkładają na ogół wiele pracy. Pokój ten pełni w końcu nie tylko funkcję wypoczynkową, ale i reprezentacyjną, gdy odbywają się rodzinne uroczystości lub znajomi przychodzą z wizytą. Czy estetyczny wygląd salonu oznacza konieczność wyboru drewnianych mebli, czy też istnieją równie stylowe alternatywy?

Drewno w salonie

Drewniane meble powszechnie uchodzą za najtrwalszy i najpewniejszy wybór. Ma to swoje przyczyny – wiele gatunków drewna w połączeniu z odpowiednimi metodami zabezpieczania powierzchni faktycznie przynosi spektakularne rezultaty. Na rynku bez problemu znajdziemy interesujące meble nowoczesne, wykonane z drewna o zadowalających właściwościach.

Jednak najpopularniejszym typem kupowanych do domu mebli drewnianych są z pewnością meble sosnowe, a w ich przypadku musimy liczyć się z dość dużą miękkością drewna. Oznacza to, że szafkę czy stolik z sosny z łatwością można zarysować ostrym przedmiotem, a doprowadzenie ich do poprzedniego stanu oznacza konieczność szlifowania i lakierowania na nowo.

Meble nowoczesne – więcej, niż drewno

Jeżeli zależy nam na zakupie zestawu praktycznych, a przy tym pięknych mebli do salonu, które po kilku latach będą wyglądały identycznie, jak w dniu zakupu, wybór drewna może okazać się rozczarowaniem. Znacznie lepszym pomysłem wydaje się inwestycja w komplet mebli nowoczesnych z fornirowanej płyty MDF – materiału, który jakością przewyższa popularną płytę wiórową.

Tego typu meble możemy zamówić w dobrym salonie meblowym, gdzie często istnieje także możliwość indywidualnej modyfikacji ich projektu. W ten sposób uzyskamy jedyny w swoim rodzaju salon, utrzymany w nietypowej, intrygującej kolorystyce lub formie.