Lustro heksagon – inne spojrzenie na kształt lustra

Wśród domowego wyposażenia istnieje wiele elementów, które na pozór są bardzo banalne. Jednym z nich jest chociażby lustro, które pozornie jest bardzo prostym przedmiotem, o wyraźnie wskazanej formie i przeznaczeniu. Okazuje się jednakże, że współczesne czasy przyniosły innowacyjne rozwiązania również i w zakresie luster.

Kształt rodem z natury

Lustro heksagon z https://bihome.pl/lustro-heksagon-feline-drewniane-duze–woood.html , czyli lustro, któremu nadano formę regularnego sześciokąta, jest innowacyjnym spojrzeniem na ten element wyposażenia wnętrza. Warto przy tym zauważyć, że kształt tego typu lustra zaczerpnięty jest wprost z przyrody, bowiem w takim właśnie kształcie pszczoły wykonują pojedyncze komórki, które wchodzą w skład plastrów miodu.

Inspirację widać tutaj więc wyraźnie. Lustra heksagonalne mają jednakże więcej zalet. Ich kształt przyciąga wzrok już od pierwszego spojrzenia. Dzięki temu zastosowanie tego typu lustra jest wręcz wskazane do wszystkich wnętrz o nieoczywistym charakterze. Niebanalny kształt idealnie bowiem nadaje się do takiego zastosowania.

Lustro z wielu luster

Co szczególnie ciekawe z pojedynczych luster heksagonalnych da się stworzyć większą całość, kształtem jeszcze mocniej nawiązującym do pszczelego plastra miodu. Interesujący wygląd tego lustra sprawia, że w idealny sposób nadaje się do zastosowania w nowocześnie urządzonej łazience. Co więcej z pojedynczych luster można stworzyć całą lustrzaną ścianę, co bardzo dobrze sprawdzi się w łazienkach o niewielkiej powierzchni.