Jaki blat kuchenny wybrać?

Mało jest tak istotnych rzeczy w kuchni, jak blat. Będzie on nie tylko jednym z największych i najbardziej eksponownych elementów wyposażenia, ale również będzie stale używanym i wykorzystywanym elementem. Dlatego też blat powinie być wybrany z ogromną starannością. Jaki materiał najbardziej nadaje się na blat?

Rodzaje blatów

Na rynku bez trudu znaleźć można szereg różnego rodzaju materiałów, z których produkowane są blaty. Jedne charakteryzują się doskonałymi walorami estetycznymi, a inne swoje zalety ukierunkowują na aspekty praktyczny. Przykładowo blat drewniany jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej poprawiających wnętrze blatów. Doskonale pasuje on do każdego stylu, a dodatkowo rozjaśnia wnętrze i nadaje mu silny domowy charakter.

Niestety blaty drewniany są również bardzo delikatne i zwykle postawienie na nim rozgrzanego garnka lub patelni może spowodować jego odbarwienie się. Z tego powodu warto zainteresować się blatami kamiennymi, których największą zaletą jest odporność na właściwie wszystkie możliwe uszkodzenia. Nie wrażliwe one będą zarówno na gorąco, jak i zimno; niestraszne im będą uderzenia, czy też zarysowania. A jeśli dobrze się postarać podczas poszukiwań, to można znaleźć blaty kamienne o bardzo estetycznej i interesującej fakturze i wyglądzie. Nie zmienia to jednak faktu, że blaty kamienne zdecydowanie lepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych.