Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

zamek baskwilowy

Małe dzieci wnoszą do domu dużo radości. Wymagają także sporo uwagi i troski. Szczególną rolę odgrywa wtedy bezpieczeństwo. Należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy bawiąc się w domu. Jak zatem przygotować mieszkanie tak, aby nie narazić zdrowia dziecka?

Zabezpieczenie szafek i szuflad

Podstawowym środkiem bezpieczeństwa w przypadku szuflad oraz szaf są odpowiednie zamki. Przydatne mogą okazać się zamki magnetyczne, a w przypadku mebli z wysokimi drzwiami niezbędny jest zamek baskwilowy. Zamki baskwilowe posiadają mechanizmy zamykające u góry i u dołu, więc skutecznie uniemożliwią dziecku otwarcie drzwi. Z szafek można dodatkowo usunąć fabryczne uchwyty i zastąpić je specjalnymi gałkami.
Należ pamiętać również o tym, aby na niższych półkach nie umieszczać niebezpiecznych przedmiotów. Z kolei na komodach czy regałach nie powinno się zostawiać ciężkich rzeczy, aczkolwiek w tym przypadku można przymocować mebel przy użyciu kotwicy meblowej. Doskonały wybór akcesoriów jest pod adresem https://www.belmeb.pl/zamek-baskwilowy-3680.html.

Zabezpieczenie krawędzi i gniazdek elektrycznych

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem są ostre krawędzie. Na rynku znajduje się wiele elementów do zabezpieczania kantów mebli – ich zakup zapewni bezpieczną zabawę maluchowi i spokój ducha jego rodzicom.
Nie można zapominać o zagrożeniu, jakie stwarza prąd. Kable elektryczne należy schować, a gniazdka elektryczne osłonić nakładkami.

Każdy rodzic chce jak najlepiej zadbać o swoje dziecko. Zadbanie o odpowiednie zamknięcia (inwestycja w zamek baskwilowy lub magnetyczny) lub nakładki to niewielki wydatek, za to zdecydowanie podnoszący poziom bezpieczeństwa.