Jak wybrać regał na książki do nowoczesnego salonu?

regał

Regał na książki jest idealnym dopełnieniem wystroju wnętrza. Nie tylko jest funkcjonalny, eksponuje nasze czytelnicze zamiłowania, ale również jest elementem wystroju, który ma znaczący wpływ na charakter naszego wnętrza. Jaki regał na książki wybrać do nowoczesnego wnętrza? 

Uzupełnienie wystroju


Wybierając regał na książki musimy pamiętać o tym, że musi on być dopełnieniem wystroju. Nowoczesne regały na książki idealnie wpisują się w minimalistyczne wnętrza. Metalowe, industriale regały, w przeciwieństwie do klasycznych regałów na książki, sprawiają wrażenie lekkich i idealnie wpisują się w minimalistyczną przestrzeń salonu. 

Nowoczesne regały na książki mają ciekawą formę i kształty. Są niekwestionowaną ozdobą salonu. Połączenie drewna, metalu, bądź szkła jest zaskakujące i na pewno ciekawe. Niesymetryczne kształty są zaprzeczeniem klasycznych biblioteczek. 

Ścianka działowa


Nowoczesne regały na książki dobrze sprawdzają się w roli ścianek działowych. Nowoczesne salony lubią przestrzeń. Ścianka działowa, którą może stworzyć nowoczesny regał na książki, będzie sprawiała wrażenie lekkości. Nie przytłoczy salonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu salon zyska podział na strefy, a jednocześnie nie utraci światła oraz nie przytłoczy salonu dodatkowymi ścianami. 

Nowoczesne regały na książki mogą być ciekawym dodatkiem do salonu, ale również, dzięki swojej nowoczesnej formie, mogą stanowić jego integralny punkt.