Idealne drzwi do małego mieszkania

Nowoczesne drzwi przesuwane to idealne rozwiązanie przede wszystkim do małych mieszkań, w których jak powszechnie wiadomo liczy się praktycznie każdy wolny centymetr. W dzisiejszych czasach dość często drzwi przesuwane wykorzystywane są w dużych pomieszczeniach, w których to skrzydła otwartych drzwi bardzo utrudniają aranżację wnętrza.

Nowoczesne drzwi przesuwane

Drzwi przesuwane otwierają i zamykają się poruszając się wzdłuż linii ściany. Można spotkać modele, które znacząco odsuwają się od ściany, przez co po otwarciu są widoczne, jak i również nowoczesne modele, które chowają się w specjalne kasetki, dzięki czemu całkowicie znikają w ścianie i są niewidoczne dla oka. Drzwi, które przesuwają się na ścianę można zamontować wyłącznie wtedy, gdy ściany działowe są już zabudowane, albo podczas większego remontu domu.

Wady i zalety drzwi przesuwanych naściennych

Największą wadą drzwi przesuwanych naściennych jest to, że na ścianie, na którą się odsuwają, nie ma możliwości ustawienia żadnych mebli. Dla wielu osób dużą wadą jest także to, że drzwi są widoczne. Przesuwane drzwi charakteryzują się bardzo słabą izolacyjnością akustyczną, dlatego też nie wszędzie będzie można z nich skorzystać. Drzwi przesuwane zawsze odstają kilka milimetrów od płaszczyzny ściany, przez co bardzo słabo izolują od dźwięków. Największą zaletą jest oczywiście duża wygoda i oszczędność wolnego miejsca, którego w niewielkich mieszkaniach zawsze brakuje.