Dobry fotel do biura, czyli jaki?

fotel do biuraWiele osób pracuje w biurze, przez co wiele godzin musi spędzać w pozycji siedzącej, chociaż tak naprawdę każdy z nas potrzebuje sporej dawki ruchu każdego dnia. Nic więc dziwnego, że borykamy się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami zdrowotnymi, szczególnie jeśli krzesło czy fotel jest niewygodny i niedostosowany do naszych potrzeb. Jak zatem wybrać dobry fotel do biura?

Dobry fotel do biura, czyli jaki?

Chociaż w sklepach mamy do dyspozycji szereg najróżniejszych modeli krzeseł i foteli, wybór tego odpowiedniego wcale nie jest łatwym zadaniem. Do pracy przy biurku najlepsze są fotele obrotowe. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących co najmniej przez osiem godzin dziennie, siedząc przy biurku. Fotel powinien być nie tylko wygodny, ale także regulowany, co ma bezpośredni wpływ na stan kręgosłupa i nasze zdrowie. Godny polecenia fotel biurowy powinien posiadać:

• wysokie oparcie sięgające ponad łopatki,
• podłokietniki,
• uwypuklenie na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa,
• wytrzymałą i pięcioramienną podstawę,
• kółka dopasowane do rodzaju powierzchni.

Krzesło obrotowe czy fotel do biurka?

Wiele osób zastawia się nad tym, czym różni się krzesło od fotela obrotowego. W przypadku foteli obrotowych można liczyć na jeszcze większy komfort. Mają one skórzane obicia, miękkie wypełnienie i są bardzo wygodne. Nie są jednak polecane modele, gdzie siedzisko jest na stałe połączone z oparciem, co w przypadku wielogodzinnego siedzenia może dać się we znaki.