Dlaczego odpowiednie zamki meblowe są tak ważne?

zamki meblowe

Zamki meblowe pozwalają przede wszystkim na zamknięcie danych mebli, jednocześnie dając bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy, przedmiotów, biżuterii czy dokumentów. Szafka, która jest bowiem zamknięta na klucz uniemożliwia osobom trzecim na dostęp do jej zawartości.

Zamki meblowe stosowane są nie tylko i wyłącznie w domach, ale również w szpitalach, sklepach, biurach, przechowalniach czy hotelach.

Na jakie zamki meblowe można się zdecydować?

  • zamki kwadratowe – przeznaczone są do zastosowania w szufladach, szafkach i szafach
  • zamki do szyb – będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku szklanych gablotek
  • zamki skrzynkowe – rekomendowane jest stosowanie tego rodzaju zamków w metalowych meblach, skrzynkach na listy czy skrytkach.
  • zamki żaluzjowe – przeznaczone są do zamykania frontów, które zostały wykonane z żaluzji meblowych.
  • zamki grzbietowe – poleca się zastosować w gablotkach, a także innych meblach, które zostały przez producenta wyposażone w drzwi przesuwane wykonane ze szkła
  • zamki centralne – rekomendowane do wykorzystania do zamknięcia kilku szuflad w tym samym czasie. Pozwala to bowiem nie tylko na bardzo szybkie, ale również sprawne zamykanie za jednym przekręceniem klucza.

Dlaczego warto posiadać wysokiej jakości zamki meblowe?

Wykorzystanie zamków meblowych pozwoli na ochronę wnętrza poszczególnych mebli. Dostęp do zawartości szuflady czy szafki będzie bowiem możliwy tylko i wyłącznie przy użyciu właściwego klucza.