Biurka skandynawskie do każdego wnętrza

biurka skandynawskie

Skandynawskie biurka są jednym z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych kanonów stylu. Obecnie są to najczęściej kupowane i cieszące się ogromną popularnością wśród Polaków dodatki do salonu, pokoju, bądź też sypialni. Niejednokrotnie spotkać je można również w restauracjach oraz biurach, które mają cechować się „swojskością” i ciepłym wnętrzem.

Design i innowacja

Styl skandynawski dzieli się na dwie kategorie – nowoczesność oraz klasykę. Obie są uwielbiane przez projektantów, a także zwolenników dobrego smaku. Pierwsze biurka skandynawskie i charakterze nowoczesnym najczęściej można spotkać w jasnych barwach. Wykonane są one z płyt MDF, a dodatkowo posiadają zwykle szufladki, bądź ciekawe i fantazyjne gałki.

Klasyka natomiast objawia się stylem zbliżonym do retro. Biurka skandynawskie tego typu są wyprodukowane z lakierowanego drewna albo – inaczej mówiąc – to prosty stół posiadający blat z drewna surowego.

Do biura i nie tylko

Biurka skandynawskie są niezwykle funkcjonalne, a ponadto lekkie, toteż nadają się do każdego wnętrza. Niejednokrotnie biurka te można spotkać również w biurach lub gabinetach, jednak wspaniale sprawdzą się przede wszystkim ze stolikiem kawowym, komodą i fotelem w tymże stylu.