Basen rozporowy czy basen na stelażu?

Bardzo wiele osób zastanawiających się nad kupnem basenu na lato, ma dylemat: czy zdecydować się na zakup basenu rozporowego czy też na stelażu. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje wady i zalety, dlatego dokładnie warto się przyjrzeć temu zagadnieniu.

Basen rozporowy – rozwiązanie budżetowe

Chyba najpopularniejszym wyborem wśród osób zastanawiających się nad kupnem basenu jest właśnie basen rozporowy (https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-rozporowe-okragle-INTEX-c278). Wszystko dlatego, że można go kupić naprawdę w atrakcyjnej cenie, wraz z zestawem chemii basenowej oraz pompą do basenu. Rozłożenie basenu rozporowego nie zajmuje wiele czasu- wystarczy umieścić go na specjalnie przygotowanym podłożu oraz nadmuchać jego kołnierz. Kiedy tylko zacznie nalewać się do niego wody, kołnierz zacznie się podnosić, formując ostateczny kształt basenu. Jedyną wadą basenów rozporowych jest fakt, że są one znacznie mniej trwałe niż baseny na stelażu i z reguły nie wytrzymują więcej niż jeden, dwa sezony.

Basen na stelażu – na wiele sezonów

Baseny na stelażu są rozwiązaniem nieco rzadziej wybieranym, wszystko dlatego, że ich cena jest nieco wyższa. Z pewnością jednak warte są uwagi, a to ze względu na swoją ponadprzeciętną trwałość. Jeśli basen na stelażu jest odpowiednio przechowywany i eksploatowany, bez żadnych problemów powinien przetrwać przez wiele sezonów. Oczywiście, przed jako rozłożeniem warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża – musi być ono wyrównane i wygładzone.

Podsumowując, zarówno basen rozporowy, jak i basen na stelażu mają swoje wady i zalety. Każdy samodzielnie musi zdecydować, jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie dla jego potrzeb.